עיצוב משרד - טיפים

עיצוב משרד - טיפים

שולחן משרדי - פרמטרים לקנייה נבונה

שולחן משרדי הנו פריט מרכזי עבור העובד במשרד. בין אם אתם מעצבים משרד ביתי או שאתם צריכים להחליף את השולחן הישן במשרד, יש לשים לב למספר הדגשים שאולי לא ידעתם אשר יעזרו לכם לעשות סדר בבלאגן.

שולחן משרדי סטנדרטי מורכב ממשטח עבודה, יחידת מגירות, ארוניות תיוק, זרוע או משטח מוגבה למסך, עמדת עגינה לכונן המחשב, פתרונות כבילה (להעברה נוחה ואסתטית של כבלי החשמל והתקשורת). ותמיד לדאוג שיהיו שקעי חשמל ותקשורת קרובים לחיבור וטעינה.

גודל ומבנה שולחן העבודה, יקבע כמובן על פי נתוני השטח במשרד, בהתחשב במספר העובדים שאמורים לשהות באותו מתחם וכמובן הצורך של העובדים, לדוגמה: גודל שולחן משרדי מינימלי הוא 120/60 ס"מ. עובד שתפקידו דורש עבודה מול מספר מסכים, ניירת רבה או קלסרים פתוחים, מן הסתם חייב שולחן גדול יותר.

הדבר הבא שכדאי לתת עליו את הדעת הוא פרטיות העובד. לעובד שתחום עבודתו דורש דיסקרטיות כגון הנהלת חשבונות או נושאים רגישים, נדרשת עמדה נפרדת. ולשם כך, יש לדאוג ליצירת מרחק משאר העובדים או בעזרת מחיצות. עובד בתפקיד שכזה, לעולם לא ימוקם עם הגב לחדר כדי שמסך המחשב לא יהיה חשוף לשאר העובדים בחדר.

לעומת זאת, עובד שתחום עבודתו דורשת אינטראקציה עם עובדים נוספים, נמקם בעמדה נושקת לחבריו לעבודה, על מנת ליצור אפשרות לשיח ודיון. שולחן משרדי זה נקרא עמדת בנץ' ועמדה זו, יכולה להכיל מספר עמדות צמודות.

שולחן משרדי בצורות שונות:

שולחן משרדי בצורת L מגיע עם שני חלקים מחוברים – שולחן כתיבה ורתומה צמודה (נקראת רתומה שכן מצידה האחד היא רתומה לשולחן ומצידה השני רוכבת על רגל כלשהי). השולחן יהיה בדרך כלל גדול יותר והרתומה קטנה. הרתומה מיועדת לשמש כשטח עבודה נוסף. שולחנות עבודה מסוג L, מגיעים במגוון רחב של סגנונות וגדלים, זו בחירה נהדרת עבור עובד שזקוק לשטח שולחני גדול יותר. חשוב לדעת, שולחנות L כדאי תמיד להציב בצמוד לקיר.

שולחן משרדי נוסף הוא שולחן בצורת U זו בעצם שולחן עבודה זהה לשולחן L, אבל עם שלושה משטחי עבודה הכוללים שולחן כתיבה ראשי, שולחן נוסף ורתומה או שולחן אחד ושני רתומות. שולחנות משרדיים בצורת U הם בדרך כלל גדולים מאוד, ונועדו לעובד הזקוק לשטח עבודה גדול ככל האפשר.

שולחן עבודה פינתי, עמדה זו למעשה, שולחן ורתומה הצמודים לפינת החדר.

יתרונות: היצמדות לנקודות חשמל ותקשורת, הסתרה נוחה של הכבילה, ניצול מיטבי של החלל, מאפשר להציב שולחן גדול מבלי למלא את החדר.

חסרונות: מחייב לעבוד עם הפנים לקיר והגב לחלל המרכזי של החדר. יהיו עובדים שלא תהיה להם בעיה עם זה ויהיו עובדים שלא שממש יאהבו.

שולחן משרדי מתכוונן פניאומטי או חשמלי. שולחנות מתכווננים מאפשרים למשתמש לעבור מישיבה לעמידה על פי בחירתו, באמצעות לחיצה על ידית או כפתור, שולחנות פנאומטים עובדים בדיוק כמו כיסא. לחיצה כלפי מטה תוריד את הגובה, לחיצה תשחרר מנגנון והשולחן יעלה לבד לגובה שיבחר המשתמש. לשולחן מתכוונן חשמלי יש מספר תחנות (זיכרונות) שנקבעו מראש ולחיצה על אחד מהם תעלה או תוריד את השולחן לגובה שנבחר.

היתרון המשמעותי שבשולחן עבודה מתכוונן, הוא לאפשר לעובד לעבור למצב עמידה, לשחרר שרירים וזרימת דם לאחר ישיבה ממושכת, ולהמשיך לעבוד בעמידה.

עמדת עבודה משותפת (המכונה בעגה המקצועית בנץ'), זהו מקבץ שולחנות עבודה הצמודים אחד לשני, עם או בלי מחיצות הפרדה. מספר השולחנות בבנץ' אינו קבוע וניתן להזמין ולייצר בנץ' של 2 עמדות ועד אין סוף.

במבנים שונים, היתרון בבנץ' הוא היכולת לרכז מספר עובדים בשטח יחסית קטן ועדיין לאפשר פרטיות לכל אחד מהם, כמו כן במבנה בנץ' מספר הרגליים שנושאות את עמדות העבודה קטן יותר לדוגמה בשולחן רגיל יש 4 רגליים, הכפלה של מספר בשולחנות תכפיל את מספר הרגליים, דבר שישפיע על הנראות (פחות אסטטי) וכמובן שיגרום להגבלת תנועת הכיסאות של העובדים. כאשר נזמין עמדות בנץ', מספר הרגליים יקטן באופן משמעותי לדוגמה בנץ' טורי של שלוש עמדות יכיל 8 רגליים במקום 12 רגליים בהצמדת 3 עמדות רגילות. הדבר ישליך כמובן על העלויות, העלות לעמדת עבודה בבנץ' תהיה קטנה יותר מאשר בהזמנת הזמין עמדות נפרדות.

החומרים מהם מקובל ליצר את הפלטות לשולחנות משרדיים:

מלמין – ציפוי למינציה של הדפס כלשהו המדמה סוגי עץ, או גוונים ודוגמאות, מאוד נפוץ וזול יחסית, מודבק בדרך כללת על גבי פלטות סיבית (נסורת עץ דחוסה), חומר פשוט, זול יחסית, חזק ועמיד, מדמה עץ ואף קיים בטקסטורות המיוצרות ע"י כבישה (פרס) ונותנות תחושה תלת ממדית של העץ. המלמין נותן פתרון טוב לעמדות עבודה וריהוט סטנדרטי. כך נוכל לקבל שולחן משרדי עמיד לשריטות ופחות סופג כתמים. אגב, לעתים נקרא גם בשם פורמייקה יצוקה (זהו שם שניתן לכאורה לחומר, על מוכרנים המנסים ליצור את הרושם שמדובר בפורמייקה.

פורמייקה – הפורמייקה מורכבת ממספר שכבות דמויות נייר ספוגות דבק פולימרי, עוברות תהליך של כבישה בחום והופכות לפלטה קשיחה מאוד בעובי עד 2 מ"מ, בצדה החיצוני ניתן לקבל דוגמאות רבות המדמות עץ חלק או תלת ממדי, צבעים חלקים, צבעוניות משולבת וטקסטורות, הפורמייקה הינה חומר חזק מאוד ועמיד בפני רטיבות ושריטות, מודבקת על גבי פלטות סנדוויץ' או אם.די.אף (חייבים להדביק פורמייקה משני הצדדים אחרת הפלטה עלולה להתעוות).

פורניר – הפורניר הוא פתרון טוב למי שמבקש מראה עץ אמיתי מבלי לשלם את העלות הגבוהה של ריהוט מעץ מלא. פורניר זו שכבה דקה מאוד של עץ אמיתי, מודבקת על גבי פלטות סנדוויץ' או אם.די.אף, נותנת בהחלט את המראה והתחושה של עץ אמיתי.

עץ מלא – כפי שמשתמע מהשם, פלטות לשולחנות עשויות עץ גושני, מראה מאוד יוקרתי ומרשים, הנפוץ ביותר הוא האלון. חזק, איכותי, כבד ויקר למדי.

כל החומרים הנ"ל משמשים כמשטחים לשולחנות משרדיים, חלקם משמשים גם ליצירת הרגליים לשולחנות, ברובם המכריע ישמשו משטחי עבודה ויוצבו על גבי רגלי מתכת במבנה כזה או אחר, על פי טעמו של המזמין.

שתפו:

שולחן לחדר ישיבות פורניר כהה Re-Design ריהוט משרדי מעוצב

שולחן חדר ישיבות – מדריך קנייה

שולחן חדר ישיבות – מדריך קנייה לפני שרוכשים שולחן חדר ישיבות, שימו לב למספר הדגשים חשובים על מנת להימנע מהוצאות מיותרות. חדר ישיבות הוא חלון

אופן ספייס -ריהוט למשרד re-design

איך לבחור ריהוט למשרד

איך לבחור ריהוט למשרד רגע לפני שנכנסים להוצאות מיותרות, חשוב לשים לב במה כדאי להתמקד לפני שקונים ריהוט למשרד תכנון ריהוט למשרד מרביתנו מבלים זמן

טיפים לבחירת כיסא משרדי

טיפים לבחירת כיסא משרדי ישנם הבדלים משמעותיים בין כיסאות משרדיים. המבחר בשוק הוא גדול ולא פעם אנחנו רוכשים כיסא משרדי שאהבנו מבחינה עיצובית, אך לאחר

לשאלות נוספות
צרו עמנו קשר

דילוג לתוכן