עיצוב משרד - טיפים

עיצוב משרד - טיפים

שולחן חדר ישיבות - מדריך קנייה

לפני שרוכשים שולחן חדר ישיבות, שימו לב למספר הדגשים חשובים על מנת להימנע מהוצאות מיותרות. חדר ישיבות הוא חלון הראווה של העסק כולו.

חדר הישיבות הוא אחד החדרים החשובים ביותר במשרד. בדרך כלל ימוקם בתחילת המשרד, בסמוך לעמדת הקבלה, כך שיהיה נגיש לאורחים, ללא צורך במעבר דרך כל המשרדים בדרכם לישיבה.

רצוי שקיר החזית יהיה שקוף ויאפשר להתרשם מחדר הישיבות. אבל במקביל חשוב מאוד שתהיה אפשרות לסגור את הזכוכית בעזרת ווילון או מסך כלשהו. הפרדה ודיסקרטיות של הישיבה, מאפשרת נטרול החדר מרעשי רקע ומהפעילות השוטפת של המשרד.

חשוב להדגיש, חדר הישיבות משמש לישיבות מול גורמים חיצוניים, ראיונות ופגישות עם לקוחות. ובנוסף, כמקום לפגישות עם העובדים ודיונים פנימיים בינם לבין עצמם.

נשמח לסייע לכם לבחור שולחן חדר ישיבות בהתאם לסוג ולגודל הנדרש. כנ"ל לגבי סוג ומספר הכיסאות וכן ריהוט נוסף בחדר. הנה כמה טיפים בסיסיים שיעזרו לכם להחליט.

שולחן חדר ישיבות - סוג וגודל

כשמחליטים על גודלו של שולחן חדר ישיבות, יש להתחשב בגודל החדר. חשוב מאוד שהשולחן ימלא באופן יחסי את מרכז החדר, (שלא יהיה גדול מידי או קטן מידי). חשוב שיישאר מרווח של לפחות 100 ס"מ סביב השולחן, על מנת לאפשר תנועה של אנשים בצורה נוחה, ללא הצורך להפריע ליושבים האחרים סביב השולחן.

גודלו של השולחן צריך כמובן לקחת בחשבון את מספר האנשים שאתם מעוניינים להושיב סביבו באותו זמן. כאשר החישוב האידאלי הוא 60 ס"מ רוחב לאדם סמוך לשולחן. (אגב אותו חישוב משמש גם לשולחן אוכל).

כשיש מגבלה בגודל החדר/השולחן מול מספר האנשים היושבים סביבו, ניתן לצופף מעט ולרדת לרוחב של 50 ס"מ לאדם. אבל הדבר מחייב בחירת כיסאות צרים יותר.

מבנה השולחן גם הוא יבחר בהתאם לגודל החדר. לחדר ישיבות קטן עדיף שולחן חדר ישיבות עגול או מרובע. חדר ישיבות מאורך יכול לקבל שולחן מלבני או אליפטי, פינות מעוגלות או פינות ישרות. אגב, דפנות אורך מעט מעוגלות, מאפשרות נוחות בישיבות וידאו ומאפשרות לראות את כל המשתתפים. (בדופן מעוגלת יש יותר מקום מדופן ישרה באותו אורך).

בחירת הציוד הדרוש לחדר ישיבות

כדאי להכין רשימה של כל הציוד הנלווה שאתם מעוניינים להכניס לחדר. (כגון: קופסת תקשורת, מסך הקרנה, קרדינזה – ארונית מעוצבת, פינת קפה/כיבוד וכו').

חשוב מאוד לא לשכוח את נושא החשמל ותקשורת. כיום כל שולחנות הישיבות כוללים שקעי חשמל וחיבורי תקשורת שונים. גודלו של השולחן ומספר המשתתפים בישיבות, ישפיע על מספר קופסאות התקשורת השקועות / מובנות בשולחן. וזאת כדי לאפשר למשתתפים גישה נוחה לנקודות טעינה או תקשורת.

כמו כן, חשוב לתת את הדעת לנושא הכבילה (כבלי החשמל והתקשורת). אלה בדרך כלל עולים מהרצפה לשולחן הישיבות. כדאי מאוד עוד בשלב התכנון והבנייה של החדר, להחליט היכן יוצב שולחן לחדר ישיבות ומה יהיה גודלו. אז נוכל לדרוש מהקבלן והחשמלאי לדאוג לכך שהיציאה של כל הכבלים תהיה בדיוק במרכז השולחן. ותאפשר חיבור קצר ונסתר בין היציאה ברצפה לקופסת התקשורת המובנית בשולחן. אגב, יש מגוון רחב של פתרונות תקשורת להסתרת הכבילה. כגון ארגזי עץ או מתכת, צינורות פלסטיק אסתטיים שרשורים ועוד.

פלטות וגימורים לשולחן הישיבות

העיצוב, המבנה והחומרים מהם מיוצר שולחן חדר ישיבות, יקבעו את אופי החדר ואף יגדירו את אופי החברה. לדוגמה: שולחן עץ כבד ישדר שמרנות ויציבות, שולחן המשלב זכוכית, מתכת ועץ ישדר חדשנות וחשיבה מקורית. שולחן זכוכית שקופה יקשה לסמן או להעביר דברים מתחת לשולחן!

פלטת עץ גושני – מרשים מאוד, כבד, מבקש לשמור על מראה טבעי ככל שניתן. דורש בסיס מסיבי וחזק.

גימור פורניר – מדמה עץ גושני, מודבק על גבי פלטות סנדוויץ' או אם.די.אף.
ניתן לבחור בדוגמאות של סוגי עץ רבים. ניתן לחפות פלטות בכל עובי, קל לעיצוב, רגיש לשריטות ולחות.

גימור אפוקסי – נעשה ע"י צביעה בתנור, מעניק מראה נקי ויוקרתי. ניתן לקבל בכל גוון, רגיש מאוד לשריטות. חשוב להדגיש! גימור אפוקסי יעיל רק על גבי פלטות אם.די.אף. במידה  וגימור האפוקסי שיעשה על פלטה מחומר אחר, מהר מאוד יופיעו סדקים. שהם תוצאה מהתרחבות והתכווצות החומר ממנה עשויה הפלטה.

גימור דמוי חיפוי מתכתי – מתבצע בעזרת התזת אבקות מתכת ופולימרים. נותן מראה יוקרתי וייחודי. מדמה את הדבר האמיתי. ניתן לחפות בעזרתו כל חומר ומבנה, פחות רגיש לשריטות.

פורמייקה – חומר קשיח ועמיד. ניתן להדבקה על גבי כל סוגי הפלטות. קיים בקשת רחבה של דוגמאות, גוונים וטקסטורות, החל מפורמייקה פשוטה וזולה (יחסית) ועד לפורמייקה יוקרתית ויקרה. עמיד מאוד בפני כתמים ושריטות.

מלמין – פלטת חומר מהונדס וזול (יחסית). קל לעיבוד, קיים בקשת רחבה של דוגמאות, גוונים וטקסטורות, עמיד בפני שריטות. מאפשר ליצר שולחן ישיבות ובכלל פריטי ריהוט בעלויות נמוכות.

בסיס השולחן

רגלי השולחן יכולות להגיע בחומרים שונים. החומר הנפוץ ביותר הוא רגלי מתכת. גם כאן יש מגוון גדול מאוד של סגנונות. החל מרגל מתכת פשוטה שעשויה פרופיל ברזל, צבועה בתנור. רגל ברזל מעוצבת בעבודת נפחות, או רגלי מתכת מיובאות בצורות שונות ובגמורים שונים. כגון ניקל צבע, עם או בלי טקסטורה וכו'. יש כמובן גם את האפשרות להשתמש ברגלי עץ או ברגל ארגז. רגל הבנויה כארגז שנושא את השולחן ומאפשר להעביר דרכו בצורה נסתרת את כל הכבילה (חשמל ותקשורת).

הטיפ הכי חשוב בנושא הרגליים. הוא לדאוג לכך שהן יהיו במבנה כזה, שלא יפריע או יגביל בשום אופן את היושבים סביב השולחן.

דבר נוסף שחשוב לזכור. בחדרי הישיבות הדבר הכי חשוב הוא פלטת השולחן וסוג הכיסאות. עיצוב הרגל חשוב אבל לא יותר מידי שכן לרוב הרגל מוסתרת ע"י הכיסאות. (תנסו לעצום עיניים ולזכור את סוג הרגליים שנשאו את השולחנות בכל הישיבות שהשתתפתם).

בחירת כיסאות לחדר ישיבות

לאחר שבחרנו שולחן חדר ישיבות, עלינו להתאים את הכיסאות. כיסאות חדר הישיבות הם המייק-אפ או הבגד של החדר. כיסאות מעוצבים ומרשימים יעשירו וייתנו לחדר את הרושם שתבחרו להציג בפני לקוחותיכם. מראה יוקרתי ושמרני, עכשווי וצעיר, ייחודי ומזמין, ולא פחות חשובה היא הנוחות!
כיסא בעל תמיכה נכונה, נוח וגמיש, משרה אווירה רגועה.

גלגלים כן / לא, כאן יש שתי אסכולות.

אסכולה אחת שמרנית ורוצה את האנשים במקום קבוע, ממוקדים וקשובים. ללא יכולת רבה לתנועה שעלולה להוציא את מנהל הישיבה מריכוז.

אסכולה שנייה צעירה יותר שמעדיפה כיסאות על גלגלים. מאפשרת למשתתפי הישיבה לנוע בחופשיות, מעודדת יצירתיות, גמישות וחשיבה עצמאית.

סוג הריפוד של הכיסאות. במידה ובחדר הישיבות נהוג להציע כיבוד ושתייה, כדאי שהריפוד יהיה עור או דמוי עור. עמיד בפני כתמים, או לחלופין בד עמיד לכתמים. מאוד לא מומלץ להשתמש בכיסאות המרופדים בגוונים בהירים. שכן הם מהר מאוד מתלכלכים, מאבדים את היוקרה ונראים ישנים ובלויים.

אנו ברי דיזיין ריהוט משרדי מעוצב. נשמח לרתום עבורכם את ניסיוננו הרב ולסייע לכם לתכנן נכון את חדר הישיבות בצורה אסתטית, חכמה ואופטימלית.

חפשו אותנו בפייסבוק

שתפו:

Re-design שולחן משרדי אוטומה רי דיזיין

שולחן משרדי – איך לבחור נכון

עיצוב משרד – טיפים עיצוב משרד – טיפים שולחן משרדי – פרמטרים לקנייה נבונה שולחן משרדי הנו פריט מרכזי עבור העובד במשרד. בין אם אתם

אופן ספייס -ריהוט למשרד re-design

איך לבחור ריהוט למשרד

איך לבחור ריהוט למשרד רגע לפני שנכנסים להוצאות מיותרות, חשוב לשים לב במה כדאי להתמקד לפני שקונים ריהוט למשרד תכנון ריהוט למשרד מרביתנו מבלים זמן

טיפים לבחירת כיסא משרדי

טיפים לבחירת כיסא משרדי ישנם הבדלים משמעותיים בין כיסאות משרדיים. המבחר בשוק הוא גדול ולא פעם אנחנו רוכשים כיסא משרדי שאהבנו מבחינה עיצובית, אך לאחר

לשאלות נוספות
צרו עמנו קשר

דילוג לתוכן